Від Автора
У другому випуску інтернет-журналу ББП (Будівництво без проблем), як і відзначалося у коментарі до першого випуску, зібрані тематичні публікації, які свого часу викликали інтерес у читачів друкованих журналів «Вісник Держархбудінспекції» та «Вісник будівельника». Матеріали, за необхідності, актуалізовані станом на жовтень 2019 року.

Очевидно, що така актуалізація буде продовжуватися і надалі, у міру впровадження положень нового Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» (від 17 жовтня 2019 року № 199-IX).

Роботи там буде немало і непростої. Зміни епохальні, а тому певні неузгодження об'єктивно виникнуть, як і необхідність внесення змін до прийнятих рішень. Будемо слідкувати, особливо за прийняттям нових підзаконних нормативно-правових актів та внесенням змін до діючих.

Доводилося чути думки, у тому числі й з парламентських стін, що якщо не вдасться подолати корупцію в органах держархбудконтролю, то цю, систему, яка, до речі, щойно відзначила 75-річчя свого існування, потрібно ліквідувати. Згаданим Законом цього поки що не передбачено.

Справа не хитра, але на місце однієї структури обов'язково прийде інша, бо державну функцію треба ж комусь забезпечувати. Тобто, спочатку мова має йти про з'ясування необхідності існування на рівні держави функції контролю у сфері містобудування взагалі.

Якщо так – тоді визначення його (контролю) предмету і однозначної контрольної бази. Бо допоки існуватимуть оціночні норми (один з прикладів наведений у коментарі до першого випуску) важко уявити, що об'єкт контролю і суб'єкт контролю завжди будуть однаково тлумачити ту чи іншу норму, ситуацію чи подію. На організаційно-структурному рівні навряд чи можливо вирішити цю проблему.

Анатолій Григор
Випуск 2-2019 Листопад
ID 2-2019


48
грн.
Зміст випуску:
Проектування та будівництво
 • Про черги та пускові комплекси. Терміни і визначення.
  27 грн. ( 9 стор.)
 • Про зміни в порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів-2019.
  27 грн. ( 11 стор.)
 • Про зміни до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи.
  25 грн. (10 стор.)
Контроль за будівництвом
 • Про деякі аспекти виконання будівельних робіт без набуття права на їх виконання.
  21 грн. (7 стор.)
Наукові дослідження
 • Активні та комбіновані сонячні будівлі.
  20 грн. ( 8 стор.)

Окремі публікації що входять в цей випуск