Від Автора
Завершаючи півріччя, як правило, варто підбивати підсумки і окреслювати нові наміри. Півріччя виявилося багатими на рішучі урядові дії у сфері регулювання містобудівної діяльності. Мало хто б взяв на себе відповідальність за, як мінімум, зупинення низки законодавчих норм для того, щоб запустити довгоочікувані реформи. Та, мабуть, по іншому реформи і не робляться, бо застрягають у численних погодженнях з міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади, кожен з яких має свою позицію з питань, не віднесених до його відання. Так було завжди, і щось не видно, щоб щось змінилося.

Щодо журналу. У другому півріччі буде дещо змінена його структура. Аналіз інформаційного простору показує, що проблем з оперативним інформуванням про зміни у законодавчій та нормативній базі не відчувається. Декілька інформаційних каналів, як кажуть, наввипередки, змагаються і борються за лайки читачів. Менше, набагато менше аналітичних матеріалів. Як щодо прогнозування можливих сценаріїв застосування нових нормативно-правових актів, ДБН, змін до них. Так і бачень щодо реформування управління містобудівним комплексом, зокрема у дозвільній та контрольно-наглядовій сфері. Це зрозуміло. Підготовка таких матеріалів потребує і часу і фаху. Але саме підготовка таких матеріалів і є пріоритетом видання «Будівництво без проблем».

Підготовка публікацій, а скоріше досліджень, подібного характеру буде продовжуватися, бо, як зазначено вище, вона складає пріоритет і, певною мірою, унікальність видання. Підготовлені публікації будуть розміщуватися у рубриці «Нові публікації» і одночасно розсилатися підписникам видання. Крім того, розширені анонси таких досліджень будуть розміщуватися на сторінці видання у Фейсбук. https://www.facebook.com/pg/bbp.net.ua/posts/?ref=... Там же, а також у рубриці «ДУМКИ» сайту видання у вільному доступі будуть розміщуватися публікації оперативного плану, підготовлені на злобу дня. Включення їх у випуски буде здійснюватися тільки у разі, якщо на момент формування випуску інформація ще буде зберігати актуальність.

Отже, підписавшись на сторінку видання, можна отримати ще один канал оперативного інформування про нові публікації. Відтак формування випусків носитиме лише організаційно-структурне призначення, спрямоване на архівацію і створення сприятливого механізму пошуку необхідних матеріалів у майбутньому. Тому у подальшому випуски формуватимуться скоріш за все щоквартально. Приємного і корисного ознайомлення з матеріалами випуску


Анатолій Григор
Випуск 6-2020 Червень
ID 6-2020


63
грн.
Зміст випуску:
  • Від автора
Проектування та будівництво
  • Про назву і структуру об'єкта будівництва. Історія четверта.
  • Як уникнути коригування проектної документації під час виконання будівельних робіт?
  • «Пригоди» технічного переоснащення продовжуються?
  • Дещо про авторський (проектний) нагляд.
Контроль за будівництвом
  • Нові обрії держархбудконтролю.
  • А чи не повернутися до витоків.
  • Предметно-функціональний аспект реформи системи держархбудконтролю.
  • «Блиск і злидні» планових перевірок.
Наукові дослідження
  • Геометричні та фізико – кліматичні фактори, їх вплив на розміщення геліоприймальних пристроїв на поверхнях покриттів будівель і споруд та на розміри ефективної сонячної радіаційної зони.
Окремі публікації що входять в цей випуск