Думки

ПРО ДЕЯКІ «НЮАНСИ» ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ БЕЗ ДОЗВІЛЬНИХ ДОКУМЕНТІВ.

Перелік таких робіт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 7.06.2017 року, набирає популярності. Сьогодні кількість позицій у цьому Переліку вже 26 (враховуючи позицію 181), тоді як у першій редакції було 19. Однак це ще не рекорд, бо у 2009 році аналогічний перелік налічував 36 позицій.
Перший «нюанс» закладений у самій назві Переліку. Не вдалося довести певним відповідальним особам, що мова має йти про перелік об’єктів будівництва, а не окремих робіт. А тому це спонукає думки, що на об’єкті будівництва частина робіт може виконуватися без дозвільних документів. Іронія у тому, що у технічному плані виокремити такі роботи не представляє особливих труднощів. Цьому питанню присвячене дослідження на основі реальних звернень читачів, наведене у публікації «Про назву і структуру об’єкта будівництва. Історія третя».
https://bbp.net.ua/issues08/tproduct/189963015-182614057908-pro-nazvu-strukturu-obkta-budvnitstva-st
Наступний «нюанс» полягає у неможливості ввести в експлуатацію об’єкти будівництва, збудовані за Переліком. Вочевидь переграли самих себе. Бо якби заглянули в недалеку історію, то побачили б, що свого часу ця проблема вже виправлялася, і спеціальним рішенням вводилася норма про можливість введення таких об’єктів в експлуатацію
Примітка. Виконання робіт з нового будівництва, реконструкції,
         реставрації, капітального ремонту об'єкта здійснюється
         відповідно  до затвердженої проектної документації.
         Прийняття  зазначених   об'єктів   в   експлуатацію
         здійснюється в установленому законодавством порядку.

{ Перелік доповнено приміткою згідно з Постановою КМ N 160
( 160-2010-п ) від 27.01.2010 }
Як бачите, і тоді, і зараз виконання робіт за Переліком можливе лише за умови наявності та відповідно до розробленої та затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації. По факту це означає, що моментом набуття права на виконання таких робіт є затвердження проектної документації. А ще це означає, що такі роботи є підконтрольні органам держархбудконтролю у форматі позапланових перевірок. Тим паче, в умовах розділення дозвільних і контрольних функцій.
Перелічені та інші «нюанси» застосування Переліку відображені у дослідженні «Про деякі аспекти виконання будівельних робіт без набуття права на їх виконання»
https://bbp.net.ua/buildingcontrol/tproduct/152286956-754594142456-pro-deyak-aspekti-vikonannya-budvelnih-r