Думки

ПАРАЛЕЛЬНІ СВІТИ?

         Створення і початок практичного функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (див. повідомлення Держархбудінспекції України «Актуальні зміни у сфері будівництва: перелік адміністративних послуг для подання онлайн»
https://dabi.gov.ua/aktualni-zminy-u-sferi-budivnytstva-perelik-administratyvnyh-poslug-dlya-podannya-onlajn/
 річ, звичайно, непересічна.
         На наших очах відбувається перехід організації і управління сферою будівництва у принципово новий формат. Зрозуміло, це накладає на творців Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі – Єдина система) надзвичайну відповідальність. Адже, все що буде відображено у Єдиній системі, набуває статусу еталону, яким будуть користуватися всі учасники будівництва.
         Гадаю, що так би мовити законодавча і нормативна чистота Єдиної системи немалою мірою залежатиме і від активності користувачів, які вчасно надаватимуть необхідні підказки творцям системи.
Бо поки що, виникають асоціації, щоб не сказати різкіше, що або творці Єдиної системи не є фахівцями у будівництві, або нас чекає непрогонозована ревізія термінів і визначень. Тобто, такий собі, паралельний світ.
Прочитайте лиш роз’яснення щодо об’єкта будівництва, наведене в Єдиній системі:
https://e-construction.gov.ua/ua/scho-take-obekt-budivnictva
«Що таке об'єкт будівництва?
В розумінні Системи об'єкт будівництва є основою її функціонування. Це будівля, споруда або її частина, що знаходиться у процесі створення, реконстукції, реставрації або капітального ремонту або ж прийнята в експлуатацію. Для кожного об'єкта будівництва присвоюється унікальний номер (ідентифікатор), за яким завжди легко знайти всю історію по об'єкту. Вам більше не потрібно пам'ятати номери різних документів, коли і ким вони були видані, адже всі вони будуть прив'язані до ідентифікатору об'єкту будівництва».
Захоплююче, правда? 
Отже, треба розуміти, «нове будівництво» тепер «створення»?
А як же з таким видом об’єкта будівництва як комплекс?
Схоже, що автори цього опусу у творчому пориві мабуть і Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» не встигли прочитати (чи ніхто не підказав), у якому дано чітке визначення об’єкта будівництва (стаття 4):.
Об’єктами будівництва є будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси та частини, лінійні об’єкти інженерно-транспортної інфраструктури.
         І об’єкт будівництва спочатку проектується, а потім уже «створюється». І де тут про назву об’єкта будівництва і її зв'язок з унікальним всезнаючим номером (ідентифікатором)?
         То що, тепер будемо жити по-новому? Чи може залучимо фахівців до наповнення Єдиної системи? Дивись, і підкажуть щось не зайве.